Kulturoznawstwo jako sposób bycia i życia – poznaj ofertę AIK

Kochasz muzykę, śpiew, sztukę, film, teatr? Fascynujesz się mediami, cyberkulturą, a może wszystkim po trochę i nie potrafisz zawęzić swoich zainteresowań do jednej kategorii? U nas to nie problem – studia kulturoznawcze łączą te wszystkie elementy. Aplikuj na studia do nas i sprawdź co w AIK na kulturoznawstwie piszczy!

Akademia Ignatianum w Krakowie oferuje bezpłatne studia stacjonarne na kierunku kulturoznawstwo, zarówno I, jak i II stopnia. W ramach tych studiów, studenci mogą wybrać jedną z zaproponowanych ścieżek edukacyjnych i kształcić się w kierunku swojego przyszłego zawodu.

Na studiach I stopnia dostępne są następujące ścieżki:

  • Cyberkultura i media
  • Sztuki wizualne
  • Dziedzictwo kulturowe: zarządzanie i promocja

Studia II stopnia oferują natomiast wybór jednej z dwóch ścieżek edukacyjnych:

  • Turystyka i komunikacja międzykulturowa: dyskurs i zarządzanie
  • Sztuka: design, dyskurs i zarządzanie

Kulturoznawstwo w AIK to studia ukierunkowane humanistycznie, skierowane do osób, które nie są obojętne na szeroko pojętą kulturę i sztukę. „Ludzie wykształceni wiedzą coś, czego – na swoje nieszczęście – nie wiedzą ludzie niewykształceni, mianowicie zdają sobie sprawę, że kultura to przede wszystkim kwestia orientacji. Człowiek wykształcony to nie ten, który przeczytał taką czy inną książkę, ale ten, który potrafi poruszać się pośród wszystkich, który wie, że tworzą one pewną całość, i jest w stanie określić miejsce każdego elementu tej całości w stosunku do pozostałych”. (Pierre Bayard) Nasi wykładowcy to ludzie z pasją, którzy obudzą w Tobie umiejętność określania tych elementów i relacji między nimi. Co więcej, sprawią, że poczujesz niepohamowaną chęć poznawania coraz to nowych kultur, zwyczajów i tradycji, a przede wszystkich zrozumienia ich mechanizmów i zasad lub ich braku. Bycie kulturoznawcą to pewnego rodzaju sposób bycia powiązany z nieustanną chęcią odkrywania coraz to nowych elementów, powiązań i wytworów kultury. Jak pisał Umberto Eco: „Kultura wyzwala ciało od zniewolenia pracą i usposabia go do kontemplacji”. Kulturoznawstwo nigdy się nie zestarzeje i nie stanie się nudne – z każdym wschodem i zachodem słońca coś się zmienia, dzięki czemu można na nowo poznawać nieznane dotąd światy i odkrywać nowe warstwy. To sprawia, że kulturoznawstwo staje się sposobem życia, który wybierasz każdego dnia. Nie pracą, do której się zmuszasz…

To co, pokontemplujemy razem?

A jeśli zastanawiasz się dlaczego warto wybrać ten kierunek właśnie w AIK, posłuchaj naszych studentów: https://www.facebook.com/knswsim/videos/741931190853362

Pełną ofertę naszych studiów znajdziesz na: https://usos-irk.ignatianum.edu.pl/pl/offer/registration-select/?next=/pl/offer/A_1/