Akademickie Biuro Karier zostało stworzone, aby pomóc studentom i absolwentom uczelni w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz aby ułatwić znalezienie Im zatrudnienia odpowiadającego Ich aspiracjom i kwalifikacjom.
Oferujemy:
- indywidualne rozmowy doradcze,
- pomoc w przygotowaniu Indywidualnego Planu Działania,
- pomoc przy tworzeniu CV i listu motywacyjnego,
- doradztwo i diagnoza dotycząca mocnych i słabych stron,
- testy i kwestionariusze z zakresu doradztwa zawodowego,
- warsztaty grupowe poświęcone pisaniu dokumentów aplikacyjnych, pomoc w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych oraz procesu rekrutacji i selekcji pracowników,
- spotkania z przedstawicielami firm i instytucji rynku pracy,
- doradztwo z zakresu przedsiębiorczości,
- informacje o pracodawcach, ofertach pracy i praktyk, kursach, szkoleniach, pracach dorywczych i wolontariacie,
- cykl warsztatów – Jak odnaleźć się na rynku pracy
Akademickie Biuro Karier to jednostka uczelniana od 2013 r. działająca na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów Akademii Ignatianum w Krakowie. W celu pozyskiwania ofert praktyk, staży i wolontariatu nawiązujemy i utrzymujemy relacje z pracodawcami, organizujemy projekty i przedsięwzięcia umożliwiające bezpośredni kontakt studentów i pracodawców. ABK Ignatianum jest członkiem ogólnopolskiej Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Szczegółowe informacje na temat oferty ABK znajdują się na portalu uczelni, w zakładce Akademickie Biuro Karier.
Kontakt:
tel. 665 007 990
e-mail: abk@ignatianum.edu.pl
Rolą Biura ds. Osób Niepełnosprawnych (w skrócie BON) Akademii Ignatianum w Krakowie jest podejmowanie i koorydnowanie kompleksowych działań, które zapewnią studentom naszej uczelni z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności równy dostęp do wiedzy, usuwanie szeroko rozumianych barier w kształceniu się, rozwijaniu pasji i zainteresowań naukowych. Rolą BON jest również integracja wewnątrzpokoleniowa studentów, kształtowanie ich świadomości w zakresie problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych studiujących na naszej uczelni i nie tylko. Biuro Osób Niepełnosprawnych Akademii Ignatianum dokłada wszelkich starań, by uczelnia była miejscem przyjaznym i życzliwym wszystkim studentom, także tym niepełnosprawnym – pełnoprawnym członkom Wspólnoty Akademickiej AIK.
Kontakt:
tel. 665 007 586
e-mail: bon@ignatianum.edu.pl
Stypendia to świadczenia pieniężne, o które student Akademii Ignatianum w Krakowie może się ubiegać na wniosek. Wnioski należy składać w wyznaczonym przez Uczelnię terminie.
Rozpatrywaniem wniosków o przyznanie stypendiów zajmuje się, powołana specjalnie do tego celu, Komisja Stypendialna. Odwołania natomiast rozpatruje Odwoławcza Komisja Stypendialna.
Oferujemy:
- stypendium rektora,
- stypendium socjalne,
- stypendium dla osób niepełnosprawnych,
- zapomogę.
O przyznanie stypendium może ubiegać się student studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Student może starać się o przyznanie jednocześnie wszystkich rodzajów stypendiów. Złożenie wniosku, wraz z wymaganymi załącznikami, nie jest jednoznaczne z przyznaniem stypendium. Stypendium rektora, stypendium socjalne oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych przyznawane jest na okres maksymalnie 10 miesięcy, a gdy kształcenie trwa jeden semestr na okres maksymalnie 5 miesięcy i wypłacane jest, co miesiąc.
Kontakt:
tel.12 39 99 699
e-mail: stypendia@ignatianum.edu.pl
Oferujemy:
BWM AIK koordynuje wymianą akademicką w ramach Programu “Erasmus+ Szkolnictwo Wyższe” pomiędzy Ignatianum a uczelniami partnerskimi. Program Erasmus+ to jeden z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych programów edukacyjnych. Studenci AIK w ramach tego programu mają możliwość realizacji części swoich studiów na prestiżowych zagranicznych uczelniach, takich jak Comillas University w Madrycie, Abat Oliba University w Barcelonie, Bologna University w Bolonii, Roma Tre University w Rzymie, Uniwersytet Karola w Pradze, Eotvos Lorand University w Budapeszcie i wielu innych. Oprócz studiów, student może odbywać praktyki w instytucji zagranicznej, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe i międzykulturowe.
BWM AIK organizuje wiele wydarzeń i inicjatyw, które służą upowszechnianiu informacji o możliwościach jakie daje udział w Programie Erasmus+, ale także mające na celu angażowanie studentów AIK w tworzeniu coraz bardziej międzynarodowej uczelni. Są to dni informacyjne, dni praktyk, International Day, podczas którego zagraniczni studenci przygotowują kulinarne specjały ze swoich krajów, grupy konwersacyjne, czy wydarzenia kulturowo-integracyjne w ramach Ignatianum International Day. Wielką popularnością cieszy się akcja “Zostań Student Mentor”, która integruje lokalnych i zagranicznych studentów.
Kontakt:
Pokój 203, I piętro, budynek główny AIK
tel. +48 12 39 99 590,
e-mail: iro@ignatianum.edu.pl
Umożliwia wsparcie studentom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Wspomaga studencką działalnością naukową, kulturalną, sportową i rekreacyjną pod okiem Prorektora ds. Studenckich.
Kontakt:
Pokój nr 5, I piętro, budynek Zofijówka
tel. +48 12 39 99 502,
e-mail: monika.kopec@ignatianum.edu.pl
Daje możliwość wypożyczenia literatury naukowej oraz skorzystania z czytelni.
Kontakt:
e-mail: biblioteka@ignatianum.edu.pl
Zadaniem Poradni jest diagnoza psychologiczna i pedagogiczna, poradnictwo, pomoc psychologiczna, coaching, logopedia oraz psychoterapia krótkoterminowa.
Zadaniem Poradni jest diagnoza psychologiczna i pedagogiczna, poradnictwo, pomoc psychologiczna, coaching, logopedia oraz psychoterapia krótkoterminowa. Zadania te wykonują następujące osoby zatrudnione w Akademii Ignatianum w Krakowie:
- psycholodzy, pedagodzy
- osoby mające uprawnienia do poradnictwa związanego z coachingiem
- terapeuci uzależnień na podstawie certyfikatu ukończenia szkolenia w tej dziedzinie
- psychoterapeuci mający kompetencje do wykonywania tego zawodu potwierdzone certyfikatem bądź dyplomem cztero- lub pięcioletniej szkoły psychoterapii lub też zaświadczeniem o odbywaniu stażu w ramach szkoły psychoterapii i będący w superwizji
W Poradni stosowane są procedury kliniczne w zakresie:
- diagnostyki psychologicznej
- diagnostyki uzależnienia
- poradnictwa
- działań konsultacyjno- edukacyjnych
- coachingu
- psychoterapii krótkoterminowej
W ramach Poradni mogą odbywać się również warsztaty i szkolenia dla studentów i pracowników Ignatianum.
Kontakt:
- Kierownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – ks. dr Jacek Prusak SJ
jacek.prusak@ignatianum.edu.pl - prof. dr hab. Barbara Pilecka (psycholog kliniczny)
barbarapilecka@gmail.com - dr Agnieszka Krawczyk (psycholog kliniczny, psychoterapeuta)
agazk7@gmail.com - mgr Bernadeta Lechowicz-Nogaj (pedagog, coach ACC ICF)
coach.benia@gmail.com lub telefonicznym 603 608 290 - ks. dr hab. Stanisław Głaz SJ (poradnictwo duszpasterskie i psychologiczne)
stanislaw.glaz@ignatianum.edu.pl, tel. 12 39 99 644 - dr Anna M. Manowska (psycholog, psychoterapia psychodynamiczna)
psychoterapia.kontakt@gmail.com - dr Magdalena Ciechowska (pedagog, logopeda)
magdalena.ciechowska@ignatianum.edu.pl
AIK posiada bogatą ofertę kół naukowych dla każdego studenta.
Opierając się na duchowości ignacjańskiej, WAJ proponuje studentom wszystkich krakowskich uczelni różne sposoby na pogłębianie relacji z Bogiem.
Na śniadanie, lunch lub kawę w przerwie między zajęciami zaprasza Lunch Bar “Veni” znajdujący się na poziomie -1 w budynku głównym uczelni.