Filozofia

Szukasz pomysłu na siebie? Przyjdź na filozofię – pomożemy Ci go znaleźć!

grupa uśmiechniętych osób

Studia

checkbox iconten kierunek możesz studiować na studiach I i II stopnia,
checkbox iconstudia prowadzone są wyłącznie w trybie stacjonarnym (bezpłatne).

Ścieżki edukacyjne do wyboru

Studia I stopnia

  • Etyka i coaching
  • Filozofia, chrześcijaństwo i kultura współczesna*Student może wybrać na 2 lub 4 semestrze dodatkowy, płatny moduł swobodnego wyboru „Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich”. (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia).

Studia II stopnia

  • *Student może wybrać po 1 semestrze dodatkowo płatny moduł swobodnego wyboru „Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich”. (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia). 

Absolwent Filozofii

checkbox iconmoże podejmować pracę w redakcjach i wydawnictwach, instytucjach kulturalnych, administracyjnych oraz edukacyjnych,
checkbox iconświetnie sprawdzi się na stanowiskach takich jak m.in.: Team leader, Specjalista do spraw rozwoju osobistego, Specjalista do spraw komunikacji i mediacji, Koordynator projektów polskich i międzynarodowych czy Copywriter 
checkbox iconodnajdzie się w przedsiębiorstwach i biznesie, w działach HR i zarządzaniu,
checkbox iconbędzie mógł rozwijać się naukowo,
checkbox icondzięki studiom nabędzie szereg bardzo cenionych przez pracodawców tzw. kompetencji miękkich, jak np. praca w zespole, zdolności perswazyjne, rozwiązywanie konfliktów, motywowanie do pracy. Będzie  potrafił identyfikować podstawowe rodzaje stosowanych metod i argumentacji oraz przeprowadzać ich wewnętrzną i zewnętrzną krytykę. Studia te wykształcą umiejętność racjonalnego i krytyczno-analitycznego myślenia. Pozwolą zrozumieć działanie różnych sektorów życia społecznego. Nauczą precyzyjnego wyrażania myśli w mowie i piśmie, oraz prowadzenia konstruktywnej dyskusji.

Informacje dodatkowe

checkbox iconna studiach I stopnia wyboru ścieżki edukacyjnej dokonuje się podczas 3 semestru,
checkbox iconna studiach I stopnia student może wybrać na 2 lub 4 semestrze dodatkowy, płatny moduł swobodnego wyboru “Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia).
checkbox iconna studiach II student może wybrać po 1 semestrze dodatkowy, płatny moduł swobodnego wyboru “Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia).
checkbox icondana specjalność zostanie uruchomiona pod warunkiem zdeklarowania się odpowiedniej liczby studentów, przy czym w przypadku dużej liczby zainteresowanych wyborem specjalności na Wydziale Filozoficznym decyzje podejmuje Dyrektor Instytutu,
checkbox iconkierunek ten daje możliwości rozwoju osobistego i naukowego w ramach badań realizowanych na uczelni, na studia II stopnia i w Szkole Doktorskiej.

Informacje dodatkowe

Co studiować?

Quiz online, który doradzi Ci idealny kierunek studiów!

Przejdź do strony

Poradnik rekrutacyjny

Wszystkie niezbędne informacje
o rekrutacji w Ignatianum

Przejdź do strony