Monika Rasiewicz • Rekrutacja Ignatianum Kraków
  • Kierunki
Monika Rasiewicz
Dr hab. Monika Rasiewicz

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST Im. Ludwika Solskiego i od trzydziestu lat uczy w macierzystej uczelni na obydwu wydziałach (tj. WA i WRD). Od kilku lat prowadzi również zajęcia dydaktyczne z dykcji, gry aktorskiej i reżyserii w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Występowała Teatrze Polskim we Wrocławiu pod dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego, następnie zaś przez wiele lat w Krakowskim Teatrze Starym.

Ostatnie lata poświęciła na znalezienie osobistego tonu w tzw. nucie teatru poetyckieg. Wieloletnia kierownik Krakowskiej Piwnicy św. Norberta. Od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W ramach dydaktyki wyreżyserowała wiele oper m.in. „Wesele Figara” W.A. Mozarta – grane w krakowskim Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego Kraków 2008, „Sen nocy letniej” W. Szekspira, wystawione w murach AIK.

Aplikuj i ucz się od najlepszych!